Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać dobre terrarium dla żółwia

Jak wybrać dobre terrarium dla żółwia

Jak wybrać dobre terrarium dla żółwia

Coraz więcej osób zamiast psów czy kotów podejmuje decyzję o hodowaniu jakiegoś żółwia. Zwierzęta te nie są bardzo wymagające jeśli chodzi o opiekę, a dają jednocześnie dużo radości i przyjemności. W sprzedaży jest dostępnych ich wiele gatunków, które można przede wszystkim podzielić na wodną-lądowe i lądowe. To ma bardzo duże znaczenie przy urządzaniu dla nich terrarium. Przy lądowych żółwiach najlepiej będzie im zapewnić warunki przypominające naturalne środowisko, czyli znaczy jakieś kamyki, piasek czy ziemię. Wodno-lądowe żółwie potrzebują do życia wydzieloną część z wodą, w której będą mogły pływać i się kąpać.

To z kolei wpływa na wybranie odpowiedniego modelu, jaki odporny musi na przykład być na przeciekanie. Kupując terrarium z wyposażeniem dla swojego żółwia zwrócić swoją uwagę trzeba na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim kluczowa będzie jego wewnętrzna wielkość. Od razu warto zastanowić się nad zakupem rozmiaru docelowego, dopasowanego do dorosłego osobnika. Sporo osób za pierwszym razem kupuje małe terraria i je stopniowo wymienia. Lecz niektóre z gatunków stosunkowo szybko rosną, i takie zmiany będą dość często konieczne, co wiąże się ze zbędnymi wydatkami.

Przyjmuje się, że długość i szerokość powinny być kilka razy większe od długości gada, generalnie im miejsca w środku będzie więcej, tym lepiej. Jeżeli będzie chodzić o materiały, to niedawno jeszcze przede wszystkim terraria robiono ze szkła. Lecz obecnie robi się je coraz częściej z tworzyw sztucznych, jakie mają większą wytrzymałość mechaniczną, a jednocześnie prosto się je czyści. Przy wodno-lądowych gatunkach koniecznie należy zadbać o wydzielone miejsce z wodą.

Pomyśleć również trzeba od razu o zakupie pozostałego wyposażenia. W przypadku niektórych gatunków może być na przykład konieczne zainstalowanie promiennika, który pozwoli ustawić odpowiednią temperaturę. Aby zakupić wszystkie te rzeczy najlepiej będzie odwiedzić jakiś polecany terrarium sklep, w razie potrzeby jego pracownicy udzielą też wskazówek i porad.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.