Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urlop nad Soliną w Bieszczadach – wodny wypoczynek

Urlop nad Soliną w Bieszczadach - wodny wypoczynek

Urlop nad Soliną w Bieszczadach - wodny wypoczynek

Większości osób Bieszczady kojarzyć się będą z górskimi wędrówkami. Jest faktem, że jeszcze do niedawna rzeczywiście to było miejsce ucieczki od miejskiego zgiełku i pędu życia. Wiele szlaków, na jakich niekiedy ciężko spotkać kogoś przez długie godziny, przepiękna przyroda oraz spokój i cisza powodują, że w dalszym ciągu wielu ludzi jednak się decyduje na krótszy lub dłuższy urlop. Lecz zapomnieć nie można, że ten bardzo lubiany przez wielu turystów rejon może też zaoferować szereg wodnych atrakcji.

Na terenie Bieszczad znajduje się bowiem największy sztuczny zbiornik w naszym kraju, to znaczy Zalew Soliński. Ten ogromny zalew powstał sześćdziesiąt lat temu, bowiem wtedy na Sanie została wybudowana wysoka na blisko sto metrów potężna zapora. Zostało wtedy zalanych dużo obszarów, w tym również parę wiosek, mieszkańcy których musieli się przeprowadzić. Całość powierzchni zbiornika wynosi ponad 20 kwadratowych kilometrów, a jego linia brzegowa to około 160 kilometrów. Daje to świetne warunki do uprawiania najróżniejszych sportów wodnych, z czego oczywiście korzysta wielu turystów. Z uwagi na typ zbiornika zbyt dużo tam nie będzie plaż z piaskiem, które znamy z wybrzeża. Lecz to nie przeszkadza zupełnie w tym, żeby aktywnie korzystać z kąpieli, ponieważ liczne ośrodki wypoczynkowe mają przygotowane dobre zejścia do wody. Sporo osób pływa łódkami, kajakami czy na coraz popularniejszych obecnie supach. Solińskie Jezioro objęte jest strefą ciszy, dlatego nie będzie na nim problemów z wariatami na motorówkach i skuterach wodnych.

Za to wielu urlopowiczów pożycza jachty żaglowe, i pływa nimi po całym zbiorniku. Jest to świetna forma wypoczynku, zwłaszcza ze takie jachty wypożyczyć można na dłuższy okres czasu. Nie trzeba wtedy wynajmować żadnych noclegów, bo wszystko ma się na pokładzie. W ostatnim czasie tego typu czarter jachtów Solina zaczął się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, co dobrze widać po dostępnych terminach. Jeżeli ktoś chce zarezerwować taki jacht w sezonie wakacyjnym, to może z tym mieć spory problem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.