Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Producent wózków paletowych – Zakrem

Producent wózków paletowych - Zakrem

Producent wózków paletowych - Zakrem

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru wózka paletowego

Typowa praca na magazynie wiąże się niejednokrotnie z tym, że trzeba będzie transportować różne cięższe rzeczy. Jeżeli będą one umieszczone na zwykłych paletach, to bardzo dobrze będą się do tego celu nadawały dedykowane urządzenia, powszechnie znane jako wózki do palet. Konstrukcja takich paleciaków nie jest skomplikowana, mają one bowiem widły o odpowiedniej długości, przy pomocy których palety są podnoszone, oraz napęd, pozwalający na przestawianie pomiędzy miejscami. Ich użycie przede wszystkim się przekłada na poprawę wydajności i skuteczności codziennej pracy, bo nie trzeba będzie rozładowywać dostarczonych palet i ręcznie przenosić zawartości. Podczas takiego przenoszenia zawsze istnieje też ryzyko jakiegoś wypadku, a użycie wózka paletowego znacząco to ogranicza. Aktualnie największą popularnością cieszą się dwa modele tych urządzeń, to znaczy ręczne i z napędem elektrycznym.

Wózki paletowe ręczne, jak zresztą można wywnioskować po ich nazwie, obsługiwane są ręcznie. Ich konstrukcja jednak jest na tyle przemyślana, że po całkowitym podniesieniu palety da się nimi jeździć bez potrzeby użycia dużej siły. Charakteryzują się dość zwartą budową i dużą zwrotnością, przez co świetnie będą się sprawdzać nawet w ciasnych magazynach. Dużo skuteczniejsze są wózki do palet. Dzięki systemowi sterującemu i silnikowi przewożenie nimi ładunków nie stwarza żadnych problemów. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że posiadają one nieco większe rozmiary i mniejszy skręt, co czasami utrudnia manewry. Jeżeli ktoś będzie planował zakup takiego wózka, to przy wyborze powinien zwrócić swoją uwagę na parę istotnych kwestii. W pierwszej kolejności istotne są wymiary, ponieważ od nich będzie zależała wygoda pracy, ale też i dopuszczalny udźwig. Ten w zależności od modelu będzie się wahał od dwóch do trzech ton, generalnie im będzie to więcej, tym liczyć się trzeba z wyższą ceną. W niejednym przypadku duże znaczenie będzie też mieć maksymalna wysokość podnoszenia wideł, to w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak będzie wyglądać podłoga w środku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.